Úvodní strana O Nás Kontakt Mapa webu
 
 
 

Bytové komerční podlahy a povrchy - dřevěné

 

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Standardní plovoucí třívrstvá dřevěná podlaha s nášlapnou vrstvou z ušlechtilých dřevin, celková tloušťka cca 15 mm, tloušťka nášlapné vrstvy min. 3,6 mm. Povrchové úpravy lakováním, olejováním. Vzhled podlahových dílců ve formátu selských prken, dvojlamely nebo trojlamely. Kladení s lepeným nebo zámkovým spojem pero-drážka plovoucím způsobem nebo přilepením k podkladu.

Dvouvrstvé vlysy s nášlapnou vrstvou z ušlechtilých dřevin, celková tloušťka cca 11 mm, tloušťka nášlapné vrstvy min. 3,6 mm. Povrchové úpravy lakováním, olejováním. Kladení se spojem pero-drážka přilepením k podkladu.

 

Masivní dřevěné palubové podlahy Junckers

Masivní dánská podlahová prkna v tloušťkách 14 mm, 20 mm a 22 mm o šířce 129 mm a délce 1 830 mm nebo 3 700 mm.

Vytvářejí vzor dvojlamel nebo selských prken. Kladení plovoucím způsobem nebo přibíjením na rošt. Povrchové úpravy lakováním nebo olejováním.

 

Masivní dubová prkna

Podlahová prkna v tloušťce nad 20 mm (šířka 100-180 mm a délka 500-2 000 mm) jsou opatřena perem a drážkou na všech stranách.

Dodávají s fází (více nebo méně sraženými hranami) nebo bez ní, a jsou určena pro kladení lepením k podkladu, přibíjením na dřevěné rošty nebo lepením na speciální pružnou podložku. Povrchová úprava se provádí lakováním nebo pigmentovanými oleji. K dispozici jsou prkna postaršená, kartáčovaná.

 

Vlysové podlahy a mozaiky

Tradiční řešení dřevěných podlah z masivních prvků. Kladení přibíjením na rošty nebo lepením k podkladu. Prvky se brousí a lakují na místě.

 

Korkové podlahy a obložení

Jak se korek získává?
Těžba korku se provádí tak, že ostrými noži se v době mízy provedou zářezy a jednotlivé korkové desky se od stromu odloupnou.
Ponejprv se kůra opatrně slupuje se stromů 12-20 letých , aby se nenarušila spodní vrstva lýka. Tato kůra ještě není kvalitní, dá se použít pouze k podřadným účelům.
Na obnažené živé kůře stromu se tvoří nová vrstva pružného korku. Teprve druhá sklizeň dává kvalitní korek. Toto se opakuje každých 8 až 10 let.
Dub dosahuje stáří 100 až 150 let.
Vyspělý strom poskytuje při jedné sklizni 120 - 150 kg korku.
Kvalitní korek je vzácnou surovinou, skoro nepropouští vlhko ani plyny, je špatným vodičem tepla a elektřiny, nehnije a je těžko spalitelný.
Po sklizni se kůra zpracovává, suší, vyrovnává, na vnější straně zbavuje vrchní nepravidelné nerovné vrstvy. Výsledkem jsou korkové desky asi 50-80 cm dlouhé, 30-50 cm široké, které mají tloušťku od 3 do 7 cm. Desky jsou různé kvality. Jakost korku je závislá na tom, kde strom vyrostl, na jeho stáří i složení půdy.

Korková podlaha je měkká a teplá, zároveň lehce odpruží časté “pochodování“ sem a tam. Šetří přitom nejen nohy, ale především záda – a to je velké plus. Korek navíc dobře zvukově izoluje a poměrně snadno se udržuje. Přesto korkové podlahy nacházejí své místo spíše v podkrovích domů a zdá se, že se ještě úplně “nenašly“.