Úvodní strana O Nás Kontakt Mapa webu
 
 
 

Sportovní podlahy a povrchy - syntetické

 

Sportovní polyuretanové podlahy ALSAGYM

Sportovní podlahy pro tělocvičny a sportovní haly s bezesparou nášlapnou vrstvou z polyuretanu.
Jsou vhodné pro veškeré míčové hry včetně tenisu, pouze u basketbalu je pro vyšší soutěže doporučena dřevěná palubová podlaha.

Konstrukčně se skládají z pružné podložky tloušťky 6-14 mm, která zajišťuje pružné vlastnosti podlahy. Na tuto pružnou podložku se stěrkují a nalévají polyuretanové vrstvy, které dodávají podlaze potřebnou odolnost. Tloušťka vrstev se u jednotlivých druhů podlah liší podle požadovaných vlastností (zda se jedná o bodově elastickou podlahu nebo podlahu s maloplošnou pružností).

Podlaha se ukládá na kvalitní a rovinný podklad. Pod podlahu lze navrhovat podlahové vytápění.

Podlaha umožňuje velký počet barevných řešení ploch a jednotlivých hřišť. V průběhu užívání podlahy lze snadno provést změnu barevnosti, případně doplnit značení hřišť.

Životnost podlahy činí 15-20 let, maximálně se po sedmi až deseti letech provádí nové lakování.

 

Sportovní podlahy na bázi PVC

Vinylová sportovní podlahovina pro tělocvičny a víceúčelové haly. Je vhodná pro veškeré míčové hry včetně tenisu, pouze u basketbalu je pro vyšší soutěže doporučena dřevěná palubová podlaha.

Má laminovanou dvouvrstvou heterogenní strukturu. Nosná vrstva je složena z hladkého PVC s polyuretanovým zakončením s protiskluzným povrchem. Střední vysoce koncentrovaná vrstva je posílena o PVC s přídavkem speciálních skleněných vláken, zaručujících vysokou trvanlivost a stabilitu. Hygienické charakteristiky jsou zajištěny použitím speciální antibakteriální vrstvy.

role šířky 2 m, které se lepí na připravený podklad

Spoje se svařují nebo spojují studeným svárem. Podlahovina se klade na hlazený betonový potěr případně s úpravou samonivelační stěrkou.

Podlaha umožňuje barevné řešení ploch a jednotlivých hřišť — dodává se v základních barvách.

Životnost podlahy činí 12-15 let.

 

Pryžové podlahoviny Regupol

Robustní vysoceodolné podlahoviny na bázi SBR pryže nebo EPDM. Používají se pro vnitřní i venkovní plochy s vysokou zátěží, snesou zatížení bruslemi, posilovny, nářaďovny nebo hřiště.

role šířky cca 1,25 m
   
tloušťka od 3 mm do 16 mm

Podlahoviny se lepí na rovinatý betonový podklad, spoje se sesazují na sraz.

Barevnost:

Everline — černá s barevnou pigmentací (bílá, zelená, modrá, červená)
   
Softline — šedá s barevnou pigmentací